DĚTI A OČKOVÁNÍ - PŘEDNÁŠKA A BESEDA PRO RODIČE

Image

Kdy: 2. únor 2017 16:00 - 19:00
Kde: Centrum Lípa, Svitavská 665/6, Svitavy, přednášková místnost

Přemýšlíte o očkování svých dětí a máte pocit, že nemáte dost informací? Zvažujete jak, čím, kdy nebo zda vůbec nechat své děti očkovat? Může být očkování pro dítě rizikové? Přijďte načerpat nové poznatky a zkušenosti od Martiny Suchánkové z občanského sdružení ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost v očkování.

Beseda se bude týkat zejména těchto témat:                                                      

  • povinný očkovací kalendář                                                                                         
  • rizika, která představují vakcíny                                                                                      
  • komunikace s lékaři
  • právní aspekty odkladu, rozložení či odmítnutí očkování
  • přístup k očkování v ČR a jinde ve světě

Lektorka: Martina Suchánková

- zakladatelka a nyní předsedkyně občanského sdružení ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost v očkování (www.rozalio.cz), matka 3 dětí. Považuje za důležité, aby rodiče znali svá práva a rozhodovali se až po vyslechnutí názorů a argumentů z různých stran. Její snahou je podpora sebevědomí rodičů a náprava právního rámce očkování z povinného na doporučené a dobrovolné.

Současná situace okolo povinného očkování se bouřlivě vyvíjí, od července 2010 nemohli být rodiče za nedodržení očkovacího plánu sankcionováni, verdikt rozšířeného senátu NSS v dubnu 2012 toto rozhodnutí zvrátil. Ůstavní soud sice uznal výjimku z očkování při dotčení práva na víru, vyznání a svědomí a apeloval na zavedení zodpovědnosti státu za nežádoucí účinky spojené s povinným očkováním, ale nutnost nařizovat očkování shledává jako přípustnou. Loňské projednávání novelizace zákona o ochraně veřejného zdraví, opět otevřelo koncepty přístupu k očkování, zůstáváme sice v tom starém striktním schématu, ovšem mnozí občané by raději následovali západní demokracie.

Očkování je široká problematika a na kterou existuje mnoho i velmi protichůdných názorů. Pokusíme se na něj nahlédnout v širším kontextu medicínském i právním. 

Rodiče s malými dětmi vítáni!

Rezervace NUTNÁ

Cena přednášky: 150,- Kč/osoba

Registrovat se můžete na zazrakzivota@gmail.com

Další dotazy a informace na výše uvedeném mailu nebo na číslo 776 050 579