Reference:

 

"Ahoj Luci, ještě jednou Ti moc děkuji za Tvůj doprovod k porodu, jsi opravdu skvělá! Moc oceňuji, jak ses mi pečlivě věnovala na předporodních konzultacích a poskytla mi maximum informací a na rovinu jsi mi říkala, veškeré poznatky a současně respektovala můj pohled a má rozhodnutí. Také děkuji za Tvoje odpovědi na SMS během mého pobytu v porodnici a za obě návštěvy u nás doma. Jsem moc vděčná za to, že můj první porod proběhl tak, jak jsem si vysnila, tedy přirozeně, s respektem ze strany personálu nemocnice, s láskou ze strany mého manžela a podporou profesionální porodní asistentky. Děkuji!"

- Anna V., Havlíčkův Brod

 

"Ahoj Luci,

chtěli bychom ti moc poděkovat za podporu, kterou jsme v tobě měli a stále máme. Jako prvorodiče a jako prvorodička jsem chtěla porod prožít jinak než ho většina maminek popisuje, ve svém okolí jsem neslyšela žádný pozitivní příběh z porodnice. Proto jsme se s manželem rozhodli, že bychom chtěli být co nejdéle doma a až na poslední chvíli jet do porodnice. To, že se náš Matýsek narodil doma bylo to nejhezčí co mě kdy potkalo, takový pocit jsem nikdy nezažila a myslím, že už nezažiju. Byli jsme vděční, že nás chápeš a že jsi mě v tom co jsem chtěla a cítila podporovala. Věděla jsem, že odjet do porodnice na poslední chvíli není nic špatného. Jako prvorodička jsem si nikdy nemyslela, že budu rodit takovou rychlostí. Ještě v ten den jsme byli připouštět naši Rozárku (koza) a ještě jsem sbírala vlašáky na všech čtyřech protože jinak to už nešlo. Všude se tvrdí a říká, že ženy, na které přichází porod, tak mají poslíčky a že poznají, že budou rodit, já jsem nic necítila a ani netušila. Když jsem ti zavolala kolem 22 hodiny, když mi odteklo trošku vody a Tvá informace byla hlídejte kontrakce, tak jsem si ani v duchu nepomyslela, že žádné dlouhé rození nebude. Když jsem Ti zavolala, že se mi to moje počítání nějak nezdá a jednu kontrakci jsme stopovaly spolu po telefonu by mě ani v duchu nenapadlo, že než přijedeš, tak bude malý na světě. Díky za manžela :-), který mě ve všem podporoval a nakonec i pomohl, když se malej dral jako raketa na svět.

Péči, kterou jsi nám věnovala po příjezdu nejde ani slovy vyjádřit, na to, že jsme se spolu viděly jen jednou a pak až po porodu jsem si připadala, jako bych Tě znala déle, nebylo mi vůbec nepříjemné stát před tebou nahá nebo cokoli jiného. Vše mi přišlo s Tebou tak přirozené a bez studu. To jak jsi se o nás po porodu postarala, byla u nás skoro až do 3 nebo do 4 do rána mě bylo taky velmi příjemné, ten pocit, když jsem věděla, že je vše v pořádku a ty jsi ta, která mi rozumí, tak to pro mě byl opravdu velký zážitek.

S manželem bychom Ti chtěli moc poděkovat za práci, kterou jako porodní asistentka odvádíš, Tvůj postoj k samotnému těhotenství, porodu, kojení a k dalším věcem je obdivuhodný a jsme velice vděční, že jsme tě poznali. Tvá podpora na telefonu a osobní podpora je k nezaplacení!!!"


Ze srdce díky

- Veronika J., Rýdrovice

 

 

 

"Jsem ohromně vděčná za to, jak porod proběhl. Myslím, že lepší to v našem případě ani být nemohlo a jsem opravdu šťastná! Jsem velmi ráda, že jsi byla u toho, že jsi opravdu moje porodní asistentka, která mne doprovázela těhotenstvím, porodem i šestinedělím. A ten porod byl v tomto zásadní.

Tvou přítomnost u porodu jsem vnímala velmi dobře! Asi tak nějak jsem si to představovala, že budeš přítomná, budeš všechno nějak spíše nenápadně sledovat, hlídat jak se daří miminku a v potřebnou chvíli zasáhneš. Tak přesně to probíhalo a jsem za to moc ráda! Bylo pro mne důležité, že se známe, že pro mne nejsi nikdo cizí a že naopak i ty znáš moje přání a postoje. Moc mi pomohla dopolední konzultace po telefonu (kdy jsi mi řekla, že ty první kontrakce jsou moc krátké a ještě dělohu neotvírají), měla jsem tak jistotu, že díky tobě rozpoznám, co bych jinak bez vlastní zkušenosti nevěděla, a trochu se zorientuju v tom, jak rychle porod postupuje a kdy už budu chtít vyhledat nějakou pomoc. Myslím, že to načasování bylo perfektní. Nejprve jsem nikoho volat nechtěla, říkala jsem si, že to může trvat ještě dlouho a že to přece zvládnu sama, což tak ze začátku i bylo. Přijela jsi přesně, kdy jsem tě potřebovala. To už byl docela hukot, mezi kontrakcemi jsem nestíhala vůbec nic, sotva se nadechnout a pozdravit tě. Ale velmi mne uklidnilo, že jsi tu a že budeš dávat pozor, jestli všechno probíhá tak, jak má.

To se taky potvrdilo, když ses starala o to, jestli jsem si vyprázdnila močový měchýř, to by mne vůbec nenapadlo. Nebo potom ve sprše, kdy jsi byla tak decentně přítomná (tvou přítomnost jsem jen tak tušila), hlídala ozvy děťátka a poslala mne ven z vody, když to na něj bylo už moc. Ani to mne vůbec nenapadlo, že moje oblíbená horká voda mu může vlastně škodit.

Jsem ti moc vděčná za to, s jakou empatií a respektem ses postavila k vnitřnímu vyšetřování při porodu. Vyšetření od tebe mi vůbec nevadilo, bylo ohleduplné, v žádném případě to nebolelo. A bylo to pro mne hlavně ujištění, že je všechno v pořádku a postupuje dobře.

Ještě jsem teď zpětně přemýšlela, jestli bych své porodní kontrakce nazvala bolestí a vlastně ani nevím. Zdály se mi sice dost hrozné, ale neřekla bych snad ani, že to byla bolest. Sice mne u toho nemálo bolela záda, ale to mi přišlo jako přídatná vedlejší věc.

Takže porod byl pro mne úžasný a jsem vděčná za tvou přítomnost, tvou podporu a pomoc!

Díky moc za tvé služby. Dá-li Bůh a budeme ještě za čas čekat děťátko, určitě se na tebe zase obrátím."

                                                                                                                                                                                                                                      - Karolína Š., Česká Třebová

 

 

"S Luckou jsem se seznámila na jaře letošního roku. Již na první seznamovací schůzce mi byla velice příjemná a cítila jsem se v její společnosti dobře a uvolněně. Výběr porodní asistentky pro mě byl hodně intimní záležitost a to jak si sedneme pocitově i názorově byl hlavni rozhodovací faktor. Na každou návštěvu u Lucky jsem se těšila. Věděla jsem, že se jí můžu bez obav na cokoliv zeptat a nikdy jsem se necítila hloupě. Pobyt v její společnosti ve mně i v partnerovi vzbuzoval pocit klidu a bezpečí. Kdykoliv nám byla k dispozici na telefonu nebo emailu a během porodu nám byla cennou průvodkyní a rádkyní. Již teď s jistotou vím, že bude-li to možné, bude ona moje první volba porodní asistentky při příštím těhotenství. Luci, moc Ti za vše děkujeme a přejeme Ti jen to nejkrásnější ve dnech budoucích."

- Marta M., Lanškroun

 

 

"Lucii jsem vyhledala na úplném začátku svého prvního těhotenství, protože jsem hledala odbornou podporu a doprovod k porodu.  Na první pohled mi byla velmi sympatická, mezi řádky jsem při prvním rozhovoru poznala, že je naladěná na stejné vlně a cítila jsem, že si ji u svého porodu dokážu představit. Během poraden mi pomohla řešit klasické otázky prvorodičky, kontrolovala mě i miminko a dodávala mi odvahu k mým rozhodnutím a volbám. Nejvíce zpětně oceňuji její profesionální přístup a zároveň chuť přistupovat individuálně a lidsky. Lucie mi pomohla ustát nejednu těžkou chvíli a byla mi obrovskou psychickou oporou. V šestinedělí jsem ocenila její rady, pomoc s péčí o miminko, neustálou telefonickou pohotovost a především empatii, se kterou ke mně po porodu přistupovala. Děkuji, že jsi vedle mě stála v bezproblémovém těhotenství, děkuji za dodání odvahy v těžkých chvílích a za Tvoji veškerou pomoc a podporu. Vybrala jsem sobě i synovi skvělou porodní bábu! "

 

- Michaela K., Litomyšl

 

 

"Lucii jsem zavolala doslova za 5 minut 12. Dvouměsíční miminko bylo při kojení závislé na kloboučcích (užívala jsem je, dokud se mi nezahojily ragády – pak jsem však už dítě nezvládla přeučit zpět na bradavky), jedno prso jsem měla z půlky tvrdé – ucpaný mlékovod, který přešel v zánět, dítě nepřibíralo, byla jsem sledována pediatrem a nucena každotýdenními kontrolami váhy k dokrmům umělým mlékem. Je jasné, že psychicky jsem byla díky těmto skutečnostem na dně. Stačila pouze jedna Luciina návštěva, abych pod jejím vedením odbourala kloboučky, upravila techniku kojení, dále se mi dostalo ujištění, že mléka mám dostatek, a naučila jsem se systematicky rozjet laktaci tak, aby miminko začalo opět přibývat. Naučila mě alternativně krmit stříkačkou, což mi v porodnici neukázali, pediatr pak tento způsob neuměl vůbec. Bohužel jsem s prsem, v němž byl zanedbaný zánět, skončila na chirurgii (kam mě vyslala Lucie, kterou můj stav vyděsil – gynekolog ani pediatr problém neřešili, radili tvarohový zábal v době, kdy už nebylo možné nic jiného než naříznutí prsu, aby hnis vytekl), takže jsem musela kojit asi týden pouze z jednoho prsa. Lucie mi doporučila odsávačku pro nemocné prso a se zdravým mě naučila kojit tak, že dítě váhu neztrácelo. Fundovaně zhodnotila situaci po chirurgickém zákroku a dovolila mi kojit v době, kdy chirurg bez skutečného zájmu o problematiku doporučil odsáté mléko vylít. Díky tomu jsem znovu rozjela laktaci obou prsou a dítě mi začalo přibírat, aniž bych musela dále dokrmovat umělým mlékem (podávala jsem ho pouze týden, a to z důvodu znovunabytí klidu). 

Lucie mě vedla celý měsíc krok za krokem, radila mi s každou maličkostí (byly jsme několikrát denně v kontaktu), vždy připravena vyslechnout mé peripetie a ukázat mi z nich cestu, ale co mi nejvíce pomohlo, byla obrovská psychická podpora a víra ve mě, že to dokážu. Jedině jí mohu poděkovat za to, že plně kojím a miminko zdárně prospívá. Podotýkám, že jsem prošla rukama 6 chirurgů, 2 mamologů, 1 gynekologa a 1 pediatra… Skutečný zájem jsem však cítila jen od Lucie."

 

                                                                                                                                                                                    - Jitka S., Moravská Třebová

 

 

"S Luckou jsem se poprvé setkala již v těhotenství, kdy mi pomáhala s vypracováním porodního plánu. V té době jsme byly v kontaktu především před emaily, ochotně a pohotově odpovídala na všechny mé otázky týkající se především těhotenství a porodu. V šestinedělí jsem její pomoc opět ocenila, a to když Šimonek celé noci proplakal, trpěl bolestmi bříška a já měla utkvělou představu, že to je díky tomu, že dělám něco špatně -  mám málo mléka nebo špatně kojím. Lucka mi poradila nejen s kojením, ale doporučila i vhodná homeopatika, ukázala, jak mám malého nosit v šátku, jak mu masírovat bříško a mnoho dalších užitečných rad."

 

- Kristýna L., Praha