Motýlí masáže  


Podstatou Motýlích masáží je stimulovat a podpořit u novorozeňátka směr proudění jeho životní vitální energie rovnoměrně v celém těle. Ukazujete mu tím i fyzické ohraničení jeho těla, tedy odkud až kam sahá, protože miminko se po porodu se sebou teprve jen „seznamuje“ a potřebuje čím častěji zažívat zkušenost se svým tělem. Dokud bylo v bříšku v plodové vodě, vnímalo samo sebe úplně jinak, než jak se vnímá po narození v prostředí, kde působí zemská přitažlivost. Novorozeňátko se teprve všemu učí a zvyká si na nový svět mimo maminčino lůno.

Pravidelné hlazení pomáhá novorozeňátku rychleji se vyrovnat s emocemi, které poznalo při cestě svého narození a taky mu pomáhají uvolnit případná „napětí“.
Intenzivní blízkost a něha maminky i tatínka a jejich doteky harmonicky ovlivňují jeho poporodní fyziologické procesy, působí velice blahodárně i na emoční a energetické rovině a sytí jejich vzájemné pouto. Miminku tyto doteky dodávají pocit jistoty a bezpečí. Teplo v hladících dlaních jej nejen prohřívá, ale pomáhá mu uvolňovat i napětí. Teplem svých dlaní také podpoříte jeho životní energii, co je především v prvních dnech po narození hodně důležité. Touto stimulaci mu můžete hodně pomoct a podpořit jej.

Děťátko potřebuje energii a čas, aby se jeho tělíčko mohlo dále vyvíjet a postupně dovedlo samostatně víc a víc fungovat. Celý čas je důležitá i tatínkova přítomnost. Tatínkové přirozeně dovedou pečovat o novorozeňátko hodně vnímavě a intuitivně. Je velikým zážitkem a zároveň radostí vidět je oba spolu, jak si to v tichosti a často i s humorem vzájemně užívají. A vidět miminko šťastné a spokojené v náručí tatínka je jedno z nejhezčích pohlazení srdce každé maminky…

  • Jemné doteky vyjadřují pocit lásky, něhy, jistoty a bezpečí                                                 
  • Podporují poporodní uvolnění se a poznávaní světa zvenčí
  • Stimulují životní energii miminka a fyziologické procesy po porodu
  • Motýlí masáže uvolňují napětí svalů na všech místech tělíčka
  • Podporují srdeční činnost, dýchání a trávení
  • Stimulují centrální nervovou soustavu i vývoj mozkuodporují celkovou životní energii děťátka i proudění energii tepla
  • Emočně sytí a zahřívají vnitřní svět nově narozeného děťátka
  • Vytvářejí vzájemné energetické propojení v rodině
  • Emoční sladění podporují i voňavé květové Esence

(Zdroj: Maitrea.cz)


Image​​