Péče při porodu

 

"Pro matku a pro otce znamená porod nesmazatelnou vzpomínku, naplnění celoživotního snu, pro dítě je to však cosi mnohem důležitějšího - je to událost, která se zapíše do jeho osobnosti. Způsob, jakým přichází na svět - ať už je bolestný, lehký, hladký nebo násilný - z velké části určuje, co z něj vyroste a jak se bude dívat na svět..."

                                                                                                                    Thomas Verny, John Kelly - Tajemný život dítěte před narozením

 

 

První - nazávaznou - úvodní schůzku si povíme, jaké má nastávající maminka představy o tom, jak by chtěla porodit, o jejích předchozích těhotenstvích, porodech, také o tom, co si představuje, že by chtěla od své porodní asistentky, která ji má provázet na cestě mateřstvím. Já ji naopak řeknu, co ji mohu nabídnout a zodpovím otázky, které má. 

 

Další schůzky - těhotenská poradna - potom probíhají u mne. Podle toho, v jakém je žena trimestru, podle toho, zda žena ještě současně navštěvuje gynekologa nebo ne a podle přání každé ženy volíme četnost návštěv, většinou se scházíme každý měsíc a poslední 4 týdny před porodem každý týden a společně se na porod a šestinedělí, kontrolujeme polohu, množství plodové vody, ozvy a aktivitu miminka.

 

Image

 

Porodní pohotovost  "držím" 14 dní před a 14 dní po plánovaném termínu porodu. Část první doby porodní můžeme strávit v domácím prostředí ženy, kde sleduji její fyziologické funkce, ozvy miminka, postup porodu a sleduji kontrakce, poté se přesouváme do porodnice.

Při porodu pracuji s aromakosmetikou od německé porodní asistentky Ingeborg Stadelmann a s květovými esencemi od Evy Kopasové. 

 

Image​ Image