O mně

Image

Jmenuji se Lucie Přikrylová a jsem porodní asistentka a dětská sestra.  Po studiu na Vyšší zdravotnické škole (obor diplomovaná dětská sestra) jsem chtěla prohloubit své znalosti a rozhodla se pokračovat ve studiu Porodní asistence na Lékařské fakultě v Olomouci. Už při studiu jsem začala spolupracovat s občanským sdružením Nedoklubko a začala tak pomáhat rodičům předčasně narozených dětí. Proto tehdy také vznikl můj blog Nedonošená miminka, který jsem psala.

 

Po škole jsem odjela pracovně do Londýna a tam mě zcela nadchla představa nezávislé - soukromé porodní asistentky. Po návratu jsem asi 5 let pracovala v několika pražských porodnicích, kde jsem si prošla oddělením porodních sálů, oddělením péče o novorozence (jak o fyziologické, tak i o nedonošené), oddělením rizikového těhotenství a šestinedělí. Tato praxe mi mnohé přinesla a jsem za ní moc vděčná, protože právě díky ní jsem si uvědomila, jak moc je důležitá kontinuální péče porodní asistentky, která ženu zná, celý její příběh a individuálně k ní přistupuje po celou dobu. Poté, co jsem sama prošla svým těhotenstvím a porodem a cítila jsem, že potřebuji pracovat více samostatně, věnovat ženám individuální péči a provádět je těhotenstvím, porodem a šestinedělím jako to dělaly porodní báby dříve, proto jsem  začala pracovat jako soukromá porodní asistentka. Celý můj profesní životopis naleznete ZDE.    

 

Jak pracuji

Mou práci a celý život ovlivnilo studium přípravného ročníku TČM. Její principy s úspěchem používám u svých klientek. Podpůrně využívám bylinky a aromaterapii, nejsem však aromaterapeutka a čím dál více vnímám, že kouzlo práce starých porodních bab a jejich umění je především v jejich rukou, intuici, obrovských zkušenostech a v neposlední řadě pokoře.  Své ruce využívám jako hlavní "pracovní" nástroj při péči o ženy při zevnímu vyšetření, které mi napoví nejvíce. Stále se vzdělávám a absolvuji semináře, díky kterým se posouvám dále.  Ráda bych ženám a jejich dětem poskytla komplexní přístup - od těhotenství přes porod, šestinedělí až po péči o dítě. Vždy kladu důraz na individualitu každé klientky, zcela respektuji její přání a snažím se ji vyhovět dle svých možností a znalostí. 

Podporuji přirozené prožívání těhotenství a porodu. Velkým životním mezníkem pro mne bylo vlastní těhotenství a porod, který bych přála každé ženě. Citát, že při porodu se rodí nejen dítě, ale i matka, platí podle mé zkušenosti pro porodní asistentku dvojnásob.