O mně

Image

Jmenuji se Lucie Přikrylová a jsem porodní asistentka, dětská sestra a laktační poradkyně

Při studiu jsem začala spolupracovala s občanským sdružením Nedoklubko a začala tak pomáhat rodičům předčasně narozených dětí. Tehdy také vznikl můj blog Nedonošená miminka, který jsem psala.

 

Po škole jsem odjela pracovně do Londýna a tam mě zcela nadchla představa nezávislé - soukromé porodní asistentky.

Zkušenosti mám z pražských porodnic v Podolí, u Apolináře, ve kterých jsem pracovala na porodních sálech, na novorozeneckém oddělení (fyziologičtí novorozenci, odd. intermediární péče), na oddělení rizikového těhotenství, šestinedělí. Dva roky jsem také pracovala na částečný úvazek ve FN Olomouc na odd. fyziologických novorozenců. Tato praxe mi mnohé přinesla a jsem za ní moc vděčná, protože právě díky ní jsem si uvědomila, jak moc je důležitá kontinuální péče porodní asistentky, která ženu zná, celý její příběh a individuálně k ní přistupuje po celou dobu. Celý můj profesní životopis naleznete ZDE

Poté, co jsem sama prošla svým těhotenstvím a porodem a cítila jsem, že potřebuji pracovat více samostatně, věnovat ženám individuální péči a provádět je těhotenstvím, porodem a šestinedělím jako to dělaly porodní báby dříve, proto jsem  začala pracovat jako soukromá porodní asistentka. 

 

Jak pracuji

Mou práci a celý život ovlivnilo studium přípravného ročníku TČM. Její principy s úspěchem používám u svých klientek. Podpůrně využívám bylinky a aromaterapii, nejsem však aromaterapeutka a čím dál více vnímám, že kouzlo práce starých porodních bab a jejich umění je především v jejich rukou, intuici, obrovských zkušenostech a v neposlední řadě pokoře.  Své ruce využívám jako hlavní "pracovní" nástroj při péči o ženy při zevnímu vyšetření, které mi napoví nejvíce. Stále se vzdělávám a absolvuji semináře, díky kterým se posouvám dále.  Ráda bych ženám a jejich dětem poskytla komplexní přístup - od těhotenství přes porod, šestinedělí až po péči o dítě. Vždy kladu důraz na individualitu každé klientky, zcela respektuji její přání a snažím se ji vyhovět dle svých možností a znalostí. 

Podporuji přirozené prožívání těhotenství a porodu. Velkým životním mezníkem pro mne bylo vlastní těhotenství a porod, který bych přála každé ženě. Citát, že při porodu se rodí nejen dítě, ale i matka, platí podle mé zkušenosti pro porodní asistentku dvojnásob.