Vaginální napářka

 

Bylinkovou směs vaříme ve 2 litrech vody. Připravenou směs bylin (asi hrst sušených bylin, tj 30 g, čerstvých dvojnásobek) vložíte přímo do 5 l hrnce s vroucí vodou (vody dáme do hrnce asi 2 litry). Vařte POD POKLIČKOU  zhruba 15 minut, poté hrnec odstavte a nechte dojít ještě zhruba 5-10 minut. Pára by měla být horká, avšak ne tolik, abyste se následně popálila. Myslete na to, že vaše intimní oblast je citlivá. Ucítíte-li při napařování, že vás cokoli pálí, nesnažte se to vydržet, ale hrnec ještě na chvíli zaklopte a počkejte, až bude teplota nižší. Napařování by mělo být příjemnou záležitostí.

 

Až se pohodlně usadíte, zabalte se dekami ze všech stran, aby teplo nikde neutíkalo, ideální je mít ještě dlouhou sukni. Můžete si vzít také teplé ponožky, abyste se skutečně cítila dobře a bylo vám teplo. Celá procedura by měla trvat 20-30 minut. Během napařování se soustřeďte na svou dělohu, čípek, pánevní dno, vejcovody a vaječníky. Relaxujte.

 

Po ukončení napářky si alespoň na 40 minut lehněte do tepla a užívejte si příjemného pocitu prohřátí zevnitř. Napářku si můžete provést kdykoliv během dne, nejvhodnější doba je ovšem v podvečer, abyste se po ní mohla rovnou uložit do postele a usnout nebo již prostě nevstávat.

 

Vaginální napářku neprovádět při krvácení. V těhotensví provádět od ukončeného 38. týdne, tedy v době, kdy je miminko považováno za donošené. Velmi vhodná je v kombinaci s Aniballem či masáží hráze, kdy je doporučováno provádět ji před zaváděním balónku nebo masáží,  poševní stěna se tak zvlhčí a uvolní a stává se elastičtější. Napářku můžeme provádět 3x týdně, ale klidně také každý den. Vaginální napářka je velmi vhodná také před porodem, kdy pomáhá uvolnit a připravit porodní cesty. Doporučuji si tedy s sebou do porodnice přibalit směs bylinek k vaginální napářce a ideálně zvolit porodnici, kde vaginální napářku znají a využívají její účinky u porodu.

 

Bylinnou směs na napářku seženete na stránce https://www.steamy.cz/.

 

 

 

Image